niedziela, 8 stycznia 2017

O co właściwie chodzi z OC pojazdu?

OC... Co to właściwie jest i o co w nim chodzi?
OC to Odpowiedzialność Cywilna.
Dużo na ten temat pisać nie trzeba. Ale to, co uważam, że należy zrobić to uświadomić posiadaczy pojazdów, że poza obowiązkowym wykupieniem takiego ubezpieczenia, trzeba wziąć sobie do serca fakt, że ubezpieczenie to chroni i zabezpiecza posiadacza pojazdu przed finansowymi skutkami zdarzeń komunikacyjnych.
Wykupienie OC chroni przed odpowiedzialnością cywilną tych, którzy wyrządzili szkodę prowadząc swój pojazd. 

Niestety wiele osób wykupuje OC tylko dlatego, że jest ono po prostu obowiązkowe. A, krótko mówiąc, chroni również kieszeń w przypadku zdarzenia. 
Trzeba jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że im niższa składka za OC, tym mniejsza wypłata odszkodowania w przypadku zdarzenia. I co za tym idzie, może być większa dopłata z własnej kieszeni.Czy nie lepiej zapłacić wyższą składkę i mieć spokój? Nie chodzi o to, że składki za OC poszły w górę. Tylko chodzi o wybór takiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego, które pozwoli na zachowanie spokoju psychicznego.

Kary za brak OC są wysokie. Zależą od opóźnienia w wykupieniu ubezpieczenia jak i rodzaju pojazdu.
Brak OC nie jest żadną oszczędnością. Bez ważnego OC posiadacz pojazdu naraża się na płacenie odszkodowania z własnej kieszeni. Pokrycie takich kosztów może okazać się bardzo bolesne... Szczególnie wówczas, gdy sprawa będzie miała finał w sądzie.  
Czy nie lepiej zrezygnować z kupna czegoś, co bywa, że się nie przyda, a jest tylko chwilą słabości? :) 
Czy nie lepiej przeznaczyć te pieniądze na OC i ochronić siebie i portfel z jednoczesnym zachowaniem spokoju psychicznego? 
Grzywna naliczana jest na podstawie minimalnej płacy, która co roku ustalana jest przez rząd. Jakie są kary za brak OC w 2017 roku? Pamiętajcie, że nawet jeśli Wasz pojazd stoi w garażu lub na parkingu i nie jest używany, również musicie zapłacić OC. Pojazd jest zarejestrowany więc Waszym obowiązkiem jest wykupienie ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej.
Możesz to zrobić u mnie :)
Nie chcesz płacić? Wyrejestruj pojazd lub sprzedaj. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz